Jak ušetřit na nákladech za domácí tiskárnu

Mít doma vlastní tiskárnu je stále běžnější. Využijí ji nejen děti pro své domácí úkoly nebo rodiče pro své pracovní projekty, ale je užitečná i pro tisk fotografií. Díky technologickému pokroku a snižování cen dnes není domácí tiskárna žádný luxus a dovolit si ji může téměř každý.

Bohužel, pořízením tiskárny náklady zdaleka nekončí. Nutnost nákupu náplní a papíru znamená, že každá stránka, kterou vytisknete, vás stojí peníze, nemluvě o potenciálních nákladech na údržbu a servis, pokud se něco pokazí. Není proto divu, že se většina majitelů tiskáren snaží na provozu co nejvíce ušetřit. Níže najdete několik tipů jak snížit náklady na domácí tisk co nejvíce.

Nákup tiskárny

Přestože většina výrobců nabízí levné základní modely, měli byste si koupi nejlevnějších tiskáren dvakrát rozmyslet. Levné tiskárny totiž mají obvykle mnohem dražší provoz než o něco dražší modely, které však disponují celou řadou funkcí a výhod, které vám pomohou snížit náklady na tisk.

Inkoust nebo laser?

Inkoustové tiskárny mají často nejlevnější počáteční náklady a jejich náplně mohou být dokonce levnější než tonery do laserové tiskárny, ale z dlouhodobého hlediska vás většinou vyjdou dráž. Pokud váháte, jestli koupit inkoustovou nebo laserovou tiskárnu, zamyslete se nad tím, jak často tisknete. Průměrné náklady na stránku jsou totiž u inkoustu mnohem vyšší. Pokud tisknete pouze málo, tak to nevadí, jinak se rozhodněte raději pro efektivnost, kterou nabízí laserová tiskárna.