Jak ušetřit za domácí tisk 3.

Dejte pozor na zasychání inkoustu

Vytisknutím alespoň jedné stránky týdně výrazně snížíte náklady na údržbu inkoustových tiskáren. Pomůže vám to odstranit riziko ucpání trysek, což je běžný problém s inkoustovými tiskárnami. Skvělá je pro tento účel domovská stránka Google, protože obsahuje všechny barvy, ale nespotřebuje při tisku příliš mnoho inkoustu.

Pokud již máte vyhovující tiskárnu s levnými pořizovacími i provozními náklady, můžete náklady na tisk snížit ještě více. Dodržování těchto osvědčených postupů je skvělý způsob, jak udržet vaše náklady na risk co nejníže.

Tiskněte pouze v případě potřeby

Nejjednodušší způsob, jak ušetřit peníze na tisku, je netisknout vůbec, alespoň ne v případě, pokud to nepotřebujete. Zeptejte se sami sebe, zda opravdu potřebujete něco vytisknout, nebo by bylo jednodušší zaslat naskenovaný dokument e-mailem.

Tiskněte černobíle

Barevný tisk je dražší, takže pokud to není nutné, můžete přepnout na černobílý (monochromatický). Pokud tisknete pouze pro vaše osobní použití, pak pravděpodobně nebudete potřebovat barvu ani v případě, že tisknete obrázky nebo grafy. Vaše náklady tak zůstanou na nízké úrovni.